Global Poker Index: Phil Ivey már nincs a legjobb 300-ban

Global Poker Index: Phil Ivey már nincs a legjobb 300-ban 0001

A Global Poker Index minden héten közzéteszi 300-as listáját a világ legjobb élőtorna-játékosairól. A formula, amely alapján megadja ezt a listát a legjobb három eredményt veszi figyelembe a hat legutóbbi féléves periódusból és az eredmény elérésének dátuma szerint súlyozza a nyereményeket.

Nos, a világ legjobbjának tartott tornajátékos ezen a héten nincs a listán, de ezzel majd később foglalkozunk, egyelőre maradjunk annyiban, hogy kiválogatottuk a legérdekesebb dolgokat az eheti GPI-ből. Előre szólunk, hogy ha a teljes háromszázas lista érdekel, rossz helyen jársz. Akkor a hivatlos GPI weboldalon a helyed.

Top 10-es lista szeptember 26-ikán

RanglistaJátékosPontszámVáltozás az előző héthez képest
1Erik Seidel2,604.550
2Jason Mercier2,584.980
3Eugene Katchalov2,505.060
4Bertrand “ElkY” Grospellier2,486.000
5Sorel Mizzi2,348.580
6Fabrice Soulier2,234.250
7Tom Marchese2,146.220
8Scott Seiver2,056.290
9Juha Helppi2,004.50+11
10Shawn Buchanan1,986.960

A finn Juha Helppi betört a TOP10-be, miután a 15. lett a Partouche Poker Tour főversenyén és ezzel elég jó első hat hónapot tud maga mögött. Helppi Daniel Negreanut váltotta a 9. helyen, a kanadai jelenleg a 11. A lista élén Erik Seidel tovább növelte Jason Mercierrel szemben, akinek a 2008-as WSOPEurope-on rendezett 5.000 fontos PLO-versenyen szerzett nyolcadik helye esett ki a pikszisből.

Üdv a rendszerben!

Új résztvevőket is találunk a GPI-n: a múlt héten még nem szerepelt a listán Matt Giannetti a 2011-es WSOP főversenyének döntőse, aki a WPT Máltai állomásán szerzett első helyet. A többieket lentebb láthatjátok:

Új belépők

JátékosGPI pontszámGPI ranglista
Ville Haavisto1,279.56152.
Oleksii Kovalchuk1,189.40196.
Matt Giannetti1,144.48223.
Ilan Boujenah1,138.38228.
Simon Ravnsbaek1,105.91247.
Matt Perrins1,075.41275.
Eddy Sabat1,061.67284.
Mustapha Kanit1,040.83296.
Jonathan Karamalikis1,037.19299.
Sebastian Ruthenberg1,036.84300.

A következő tíz pókeres veszítette a legtöbb helyet az elmúlt egy hétben: Chris Tryba, Darren Woods, Govert Metaal, Jonathan Jaffe, Kristijonas Andrulis, Martin Kabrhel, Russell Carson, Zach Clark, Ronald Lee és Phil Ivey.

A GPI szerint Phil Ivey már nincs a legjobb 300-ban, pedig azzal senki nem kíván vitatkozni, hogy Phil Ivey napjaink legjobb kártyása. A talány megfejtése az, hogy a GPI megköveteli, hogy a pókeresek folyamatosan szállítsák a jó eredményeket, Phil Ivey-nak pedig az elmúlt hat hónapban semmilyen versenyeredménye nincs élő tornáról.

Ugrások és esések

A hét legnagyobb javítója Frederik Jensen, aki 126 pozícióval van jobb helyen mint korábban. A 34. lett a Partouche Poker Tour főversenyén, míg a 2011-es bécsi WPT-n a 14. helyen zárt. Ezeknek köszönhető a nagy ugrás.

A javítók

RanglistaJátékosPontszámVáltozás az előző héthez képest
32n.Sam Trickett1,761.84+54 
36.Roger Hairabedian1,703.76+54
75.Ludovic Lacay1,550.15+127
96.Alexander Dovzhenko1,465.66+113
111.Giuseppe Pantaleo1,397.63+114
116.Eric Haik1,383.07+73
137.Stephane Benadiba1,321.26+62
138.Salman Behbehani1,321.03+75
143.Tristan Clemencon1,305.35+74
144.Dmitry Vitkind1,302.27+105
164.Frederik Jensen1,250.59+126

Az olasz Nicolo Calia szenvedte el a legnagyobb pofont ezen a héten, 134 helyet rontott. A 2011-es bécsi WPT-eredménye a High Roller-versenyen elért harmadik helye az elsőből a második kategóriába csúszott vissza, így csak egy eredménye van az elmúlt hat hónapból. Yevgeniy Timoshenko szintén sokat rontott: 83 helyes zuhanása a 2009-es és 2010-es WSOPE-eredményeinek elévülése miatt következett be.

A rontók

RanglistaJátékosPontszámVáltozás az előző héthez képest
190.Marc Inizan1,206.17-74
202.Saar Wilf1,168.04-74
206.Yevgeniy Timoshenko1,161.04-83
235.Maurizio Sepede1,121.58-50
242.Kevin Eyster1,111.68-56
253.Men Nguyen1,099.17-57
267.Luca Pagano1,084.62-77
276.Nicolo Calia1,072.76-134
278.Bolivar Palacios1,070.04-72
282.Dragan Galic1,064.39-105

Mi jön?

A 2011-es londoni EPT már zajlik, és a 2011-es WSOPE is a küszöbön áll már, azoktól a versenysorozatoktól sokan javulást várnak. Biztosan lesz néhány pókeres aki megugrik majd a GPI-n, ugyanakkor lesznek olyanok is, akik rontani fognak. Egy hét múlva választ kapunk ezekre a kérdésekre is..

TOVÁBBI CIKKEK

Mi a véleményed?