Pius Heinz a világbajnok - a 2011-es World Series of Poker Main Event döntő összefoglalója

Pius Heinz a világbajnok - a 2011-es World Series of Poker Main Event döntő... 0001

November 8-9-én, keddről szerdára virradóra ért véget az év legnagyobb pókeres megmérettetése, a World Series of Poker Main Event döntő asztala. Az utolsó felvonásban már csak hárman ültek asztalhoz, hogy eldöntsék ki lesz 2011 pókeres világbajnoka.

Mi történt eddig a fináléban?

A 2011-es World Series of Poker Main Event döntő asztalánál eddig 178 kezet játszottak le a felek. PokerNews statisztikája az eddigi leosztásokról:

JátékosMegjátszott kézVPIPPFR %PF 3B %PF 4B %
Pius Heinz17836.52%75.38%10.77%3.08%
Ben Lamb17826.97%60.42%20.83%0%
Martin Staszko17821.91%58.97%39.13%0%
Matt Giannetti17823.60%42.86%16.67%0%
Phil Collins10019%21.05%26.32%0%
Eoghan O'Dea9923.23%60.87%21.74%0%
Bob Bounahra6717.91%58.33%8.33%0%
Anton Makiievskyi598.47%100%0%0%
Sam Holden519.80%60%40%0%
  • VPIP (voluntarily put in pot) - amilyen százalékban a játékos önként az adott partiba fektet, megad, vagy emel, ahelyett, hogy preflop dobná lapjait.
  • PFR (preflop raise) - emelések aránya flop előtt
  • PF3B (preflop 3 bet) - visszaemelések, 3-betek aránya flop előtt
  • PF4B (preflop 4 bet) - visszaemelések, 4-betek aránya flop előtt

Mit vártunk a dobogósoktól?

.

Martin Staszko

Pius Heinz a világbajnok - a 2011-es World Series of Poker Main Event döntő... 101

Martin Staszko éllovasként, 40,175 millióval kezdte a döntő asztalt, az elmúlt partikban pedig mindössze 6,29%-al növelte stackjét.

Staszko, ahogy az várható volt, lassan és megfontoltan áltt a játékhoz, eleinte szépen kapaszkodott felfelé, egészen 50 millióig növelve készletét.

A 67. leosztásban Staszko Bob Bounahra-t búcsúztatta a 7. helyen, mikor {A-Spades}{9-Diamonds}-el tartotta ellenfele all-injét, aki {A-Hearts}{5-Clubs}-t fordított. az {7-Clubs}{6-Hearts}{2-Clubs}{K-Hearts}{6-Diamonds} asztal nem segített az amatőr játékosnak, Staszko pedig 46 millióval folytathatta.

Később a Ben Lamb által kifosztott Eoghan O'Dea-t ejtette ki, mikor az {Q-Hearts}{6-Clubs}-al kényszerült középre tolni mindenét. Staszko {8-Hearts}{8-Diamonds}-t talált és a {10-Hearts}{9-Clubs}{5-Hearts}{J-Diamonds}{2-Hearts} boardon búcsúztatta ellenfelét.

Négy főnél Staszko visszavett aktivitásából, és feszes alapállásának köszönhetően egészen 20 millióra esett vissza.

A 156. leosztásban Pius Heinzen duplázott, mikor a német {6-Spades}{6-Hearts}-al fogadta el {A-Spades}{8-Clubs}-al betolt 3-bet all-inját. Staszko drillt talált a flopon, így 44,65 millióval versenyben maradt, 20 leosztással később, pedig már össze is állt a mai nap hármas mezőnye.

Ben Lamb

Pius Heinz a világbajnok - a 2011-es World Series of Poker Main Event döntő... 102

Ben Lamb a 2011-es év World Series of Poker Év Játékosa 20,875 millióval ült le a döntőben, a nap végére pedig 165.39%-al növelte készletét.

Lamb sokáig csak peflop 3-bet párbajokat vívott (főleg Heinzszel), míg végül Sam Holden all-inját fogadta el {A-Hearts}{K-Clubs}-al. Holden {A-Spades}{J-Spades}-t fordított, az {A-Clubs}{9-Clubs}{8-Clubs}{Q-Clubs}{6-Diamonds} asztal pedig nem segített rajta, Lamb 34 milliós stackkel folytatta.

Ezután ismét domináns pozícióban találta magát Phil Collins {Q-Hearts}{J-Diamonds}-s open-shovja ellen, {A-Clubs}{Q-Clubs}-jával, a {K-Diamonds}{5-Diamonds}{3-Spades}{10-Diamonds}{Q-Diamonds} board azonban flusht hozott ellenfelének. Lamb 15,325 millióra esett vissza.

A 97. leosztásban Lambnek volt szerencséje, mikor O'Dea {A-Clubs}{9-Diamonds}-el fogadta el {Q-Diamonds}{8-Diamonds}-as all-injét. Az osztó {J-Spades}{J-Diamonds}{6-Diamonds}{4-Clubs}{8-Hearts}-t tett középre, így a river megmentette a mezőny legjobbját.

Matt Giannetti ellen szintén javulni tudott. Gianetti {J-Diamonds}{J-Clubs}-vel búcsúztathatta volna ellenfelét, Lamb azonban {A-Hearts}{7-Hearts}-el flushé javiult a {K-Hearts}{9-Diamonds}{5-Hearts}{4-Hearts}{9-Spades} asztalon.

A 178. leosztásban ismét ők akaszkodtak össze, ezúttal Lamb {K-Spades}{K-Diamonds}-val callolta Giannetti all-injét. Matt {A-Diamonds}{3-Spades}-al tette kockára versenyét a {K-Hearts}{K-Clubs}{Q-Diamonds} flop azonban azonnal eldöntötte a párbajt, és kialakította a mai nap névsorát.

Pius Heinz

Pius Heinz a világbajnok - a 2011-es World Series of Poker Main Event döntő... 103

Pius Heinz short-stackként, mindössze 16,425 millióval vágott neki a döntőnek, a nap folyamán pedig 556.32%-al toldotta meg stackjét, a torna egyértelmű esélyesévé lépve elő.

Heinz - várakozásainknak megfelelően - már a 14. leosztásban 4-bet all-int jelentett, és mutatás nélkül, óriási kasszával hozta újra játszható pozícióba magát.

Az 59. leosztásban Anton Makiievskyit búcsúztatta mikor kilencesekkel fogadta el az ukrán {K-Clubs}{Q-Hearts}-s openshoveját. A {K-Diamonds}{J-Hearts}{J-Spades}{9-Clubs}{7-Hearts} board fullá javította a német kezét, és immáron magabiztosan vezette a mezőnyt.

A 158. leosztásban Matt Giannetti ellen húzott el egy jókora potot, dáma párt találva, 90 millióra növelve stakcjét.

A 161. kézben még mindig 80 millióval ült, miután Staszko ellen conflipet bukott, ám folyamatos agressziójának köszönhetően, a PokerStars újdonsült profija így is 100 millió felett mehetett pihenőre.

Melyek voltak a döntő kulcsleosztásai?

Pius Heinznél volt a gomb az első leosztásban, de a német dobott.

Ben Lamb 3 millióra emelt, mire Martin Staszko 7,5 milliót tolt középre. Lamb némi gondolkodás után all-int jelentett, ellenfele pedig megadott.

Lamb: {K-Hearts}{J-Diamonds}
Staszko: {7-Spades}{7-Clubs}

A flopra {9-Spades}{3-Hearts}{2-Diamonds}{3-Spades}{10-Clubs} érkezett, Lamb pedig 12,7 millióra esett vissza.

Heinz dobott a gombról, mire Ben Lamb 10,9 mllióval all-int jelentett. Martin Staszko {J-Diamonds}{J-Clubs}-kat talált és azonnal tartott. Lamb {Q-Spades}{6-Hearts}-t fordított.

A {5-Clubs}{5-Hearts}{2-Spades}{2-Clubs}{7-Spades} nem segített a 2011-es WSOP Év Játékosán, Ben Lamb a 3. helyen, $4,021,138-al gazdagabban távozott, az álomszerű befejezés elmaradt.

Heinz a szokásos 3,4 millióval nyitott, majd 3,8 millióval folytatta a {A-Diamonds}{9-Spades}{3-Diamonds} flopon.

A turn {A-Spades}-t hozott, mire Staszko 18,5 millióra check-raiselte a német profi 8,4 milliós második támadását. Heinz remegő kézzel tartott.

A river {6-Diamonds} után a cseh újabb 20,25 milliót csúsztatott középre, amit Heinz már nem tudott megadni.

Martin Staszko ismét csak limpelt, Pius Heinz pedig mögécheckolt.

A {J-Hearts}{10-Clubs}{3-Hearts} flopon szintén kopogtak a játékosok, a {Q-Hearts} turnre pedig Heinz 3 millióval próbálkozott. Staszko 7,5 milliót számolt le, ellenfele pedig tartott.

A river {6-Spades} után a német profi újabb 10 milliót check-callolt, Staszko pedig {K-Diamonds}{9-Clubs}-el sort mutatott.

Martin Staszko szokásos limpjére Pius Heinz 7,9 millióig hívott vissza, ami ellenfele tartott.

A flopra {10-Clubs} {7-Clubs} {K-Spades}, érkezett, Heinz pedig 8,2 millióval folytatta. Staszkot nem győzte meg a történet, így 17,5 millióig kérdezett vissza. Heinz sokáig dülöngélt a székében, mire elhatározta magát, ám végül összes zsetonját (70 millió) tolta középre. Call.

Mutatás
Heinz: {A-Hearts} {Q-Hearts}
Staszko: {Q-Clubs} {9-Clubs}

A turnre {3-Hearts}, a riverre {6-Spades} érkezett, így a cseh monsterdraw-i célt tévesztettek, Heinz pedig jókora előnyre tett szert.

A 301. leosztásban Martin Staszko jelentett preflop all-int 39,5 milliós stackjével, amit Pius Heinz hamar elfogadott.

Mutatás
Staszko: {10-Clubs} {7-Clubs}
Heinz: {A-Spades} {K-Clubs}

Az asztalra {5-Clubs} {2-Diamonds} {9-Spades} {J-Hearts} {4-Diamonds} került, a fiatal PokerStars profi pedig örjöngve ugrott barátai gyűrűjébe.

Staszko támogatóiba kapaszkodva, lehajtott fejjel vette tudomásul a történteket. Vigaszdíjként $5,4 millió dollárt vihet majd haza.

A teljes közvetítést itt olvashatod

Mi lett a végeredmény?

HelyezésJátékosNemzetiségNyeremény
1Pius HeinzNémetország$8,715,638
2Martin StaszkoCsehország$5,433,086
3Ben LambEgyesült Államok$4,021,138

{id:5758}

TOVÁBBI CIKKEK

Kapcsolódó Versenyek

Kapcsolódó Játékosok

Mi a véleményed?