Global Poker Index: Seidel maradt az élen, Duhamel közeledik

Jonathan Duhamel

A Global Poker Indextől most is megtudhatjuk, ki a legjobb 300 tornapókeres a világon. A rendszer csak az élőtornákra vonatkozik, és az elmúlt hatszor hat hónap, féléves bontásban számított legjobb három eredményét számítja. A 2012-es PokerStars Caribbean Adventure nagyon felkavarta az állóvizet. Ha a teljes 300-as listára kíváncsi vagy, akkor a hivatalos GPI weboldalra kell látogatnod, mi most csak az érdekességeket gyűjtöttük össze.

Top január 16-ig

HelyezésJátékosPontszámVáltozás az előző héthez képest
1Erik Seidel2,988.29+1
2Jason Mercier2,986.07-1
3Bertrand “ElkY” Grospellier2,823.700
4Eugene Katchalov2,760.520
5Shawn Buchanan2,672.49+1
6Sam Trickett2,582.47-1
7Matt Waxman2,429.83+1
8Will "The Thrill" Failla2,423.22+1
9Vanessa Selbst2,412.31-2
10Mike "Timex" McDonald2,406.80+1

Erik Seidel megelőzte Jason Merciert és vezeti a GPI-rangsort, mert a 2011-es PCA-n elért eredményei átléptek a harmadik félévbe és mivel az Seidelnek nagyon erős volt, ezért a harmadik féléve is sokkal jobb Mercierénél – akinek jelenleg egyetlen eredménye sincs a 3. kategóriában.

A top tíztől már csak egyelten hellyel van lemaradva Jonathan Duhamel, jelenleg a 11. helyen áll. Egy hete 30 helyet javított, köszönhetően a PCA $100,000 No-Limit Hold'em Super High Roller Eventjén szerzett 4. helyének, most pedig újabb 4 döntő asztalt hozott össze, összesen 900.000 dollár értékben, amivel újabb 41. helyet javított. Mivel a következő hetekben nem évül el több eredménye, így hamarosan bekopogtathat a top tízbe.

Üdv a GPI-ben

A héten 27 új játékost üdvözölhet a GPI. Az orosz Leonid Bilokur a 97. helyen mutatkozott be, és ezzel a legjobb debütáns, Jon Turner a PCA-ról 3 fizetős helyet tud felmutatni, amivel visszatért a listára, Faraz Jaka pedig 3. lett a főversenyen, így egy hét hiányzás után ismét fent van a listán.

Új játékosok

JátékosTotál GPI pontszámGPI helyezés
Leonid Bilokur1,529.1597.
Jon Turner1,442.92119.
Faraz Jaka1,358.71145.
Kunimaro Kojo1,329.40151.
Randy Lew1,328.43152.
Ruben Visser1,294.23162.
Luca Pagano1,243.81187.
Jason Koon1,229.66192.
Corey Burbick1,226.39194.
Kyle Julius1.195.52215.
Laurence Houghton1,158.13232.
Maksim Semisoshenko1,154.46234.
Andrew Badecker1,145.67240.
Nicholas Grippo1,137.00246.
Pius Heinz1,133.10249.
Danyel Boyaciyan1.125.96252.
Bolivar Palacios1,117.17255.
Xuan Liu1,109.73258.
Vyacheslav Igin1,106.18262.
Lie Boeree1,103.27263.
Justin Schwartz1,102.75264.
Alexander Venovski1,084.03278.
Eddy Sabat1,083.22279.
Mike Leah1,076.53282.
Yuliyan Nikolaev Kolev1,070.48286.
Stephen Chidwick1,062.44291.
Adam Levy1,062.11292.

27 érkező mellett 27 távozó regisztráltunk a héten: Alex Debus, Allen Cunningham, Amnon Filippi, Andrew Robl, Brandon Cantu, Daniel Reijmer, David Ulliott, Erick Lindgren, Fabrizio Gonzalez, Gregory Brooks, Humberto Brenes, Jan Bendik, Jared Jaffee, Joe Hachem, John Andress, Joe Serock, Nenad Medic, Nicolas Cardyn, Nikolay Evdakov, Ognjen Sekularac, Paul Berende, Phil Laak, Praz Bansi, Richard Ashby, Sebastian Ruthenberg, Ted Forrest és Ville Haavisto már nincs fent a listán.

Ugrások és esések

Andrew Chen javított a legtöbbet ezen a héten: 119. hellyel tart előrébb mint egy héttel korábban, de Isaac Haxton (+94 hely) és Nicolas Fierro (+103 hely), valamint Scott Seiver (+81 hely) is belehúzott.

Legnagyobb javítások

HelyezésJátékosPontszámVáltozás az előző héthez képest
40.Isaac Haxton1,876.51+94
52.Scott Seiver1.751.91+81
81.Nicolas Fierro1,603.75+103
96.Andrew Chen1,531.13+119
98.Barry Greenstein1.527.34+112
123.Keven Stammen1,434.98+85
128.Yevgeniy Timoshenko1,410.65+94
158.Hans Winzeler1,314.06+104
181.Kenny Hallaert1.257.30+91
203.Evgeny Zaytsev1,216.30+97

Will Molson zuhant a legtöbbet ezen a héten, mivel az elmúlt négy évvel ellentétben most először nem zárta az első, vagy a második helyen a PCA $25,000 No-Limit Hold'em 8-Max High Roller versenyét. Mivel a 2011-es győzelme már csak a harmadik kategóriába számít bele, a 2010-es második helye pedig csak az ötödik félévre jó, így Molson 165 hellyel zárt alacsonyabban, mint egy héttel ezelőtt.

Legnagyobb bukások

HelyezésJátékosPontszámVáltozás az előző héthez képest
130.William Thorson1,407.82-54
147.Erich Kollman1,347.52-55
195.Justin Smith1,224.00-72
222.David Paredes1,188.18-56
223.Brandon Meyers1,183.04-63
224.Joe Elpayaa1,183.79-56
225.Daniel Colman1,179.46-108
228.Nick Schulman1,167.88-109
289.Maria Ho1,069.07-56
296.Will Molson1,055.23-165

Mi várható?

A 2012 Aussie Millions első eredényei már biztosan ott lesznek a következő heti kimutatásban, ami azt is jelenti, hogy a 2011-es ausztrál bajnokság eredménye elévülnek. Ezt Erik Seidel és Sam Trickett érzi majd meg a legjobban: Seidel tavaly második lett a $100.000 dolláros NLHE-versenyt, és ennek az eredménynek az elévülése újra megnyithatja az utat Jason Mercier előtt, aki így visszaveheti az éllovasi státuszt.

Trickett pedig, aki megnyerte a Seidelnél már említett tornát, könnyen kiszorulhat a top tízből. Ami kettejük számára szintén zavaró lehet, az az, hogy szintén ők heads-upoltak a $250.000-os Super High-Roller No-Limit Hold'em versenyen egy éve az Aussie Millionson, csak azt Seidel nyerte Trickett előtt…

TOVÁBBI CIKKEK

Mi a véleményed?