Global Poker Index: az EPT Deauville győztese, Vadzim Kursevich nagyot ugrott

Global Poker Index: az EPT Deauville győztese, Vadzim Kursevich nagyot ugrott 0001

A Global Poker Index ezen a héten is elhozta nekünk a 300 legjobb élőtorna-pókerest összesítő listáját. Az első tízben ezen a héten egyáltalán nem történt változás, Erik Seidel vezet, Jason Mercier a második helyezett. Ha a teljes 300-as lista érdekel, akkor a hivatalos GPI weboldalt kell böngészned. Mi csupán szemezgettünk az érdekességek között.

A top 10 február 6-ig

HelyezésJátékosPontszámVáltozás az előző héthez képest
1Erik Seidel3,069.840
2Jason Mercier2,986.070
3Bertrand “ElkY” Grospellier2,839.230
4Eugene Katchalov2,760.520
5Shawn Buchanan2,672.490
6Sam Trickett2,436.820
7Will "The Thrill" Failla2,429.740
8Matt Waxman2,400.180
9Vanessa Selbst2,397.300
10Mike "Timex" McDonald2,377.530

Üdv a GPI-ben!

Heinz Kamutzki volt az, aki a legmagasabb pozícióban debütált a héten, miután 36. lett a az EPT Deauville Main Event.

Zöldfülűek

JátékosTotá GPI pontszámGPI helyezés
Heinz Kamutzki1,329.54116.
David Sonelin1,277.33186.
Kevin Vandersmissen1,270.40191.
Brock Parker1,262.55193.
Jacob Bazeley1,224.06209.
Mohsin Charania1,181.40229.
Yorane Kerignard1,142.08251.
Ray Qartomy1,135.18254.
Jan Bendik1,128.69260.
Josh Brikis1,107.62271.
Ognjen Sekularac1,101.52275.
Anton Ionel1,100.42276.
Matthias De Meulder1,087.76278.
Christophe Benzimra1,096,43279.
Bruno Lopes1,091.21285.

Akiket már hiába keresünk a GPI lisáján: Dan Shak, David Diaz, Jani Sointula, Jason Wheeler, Jon Spinks, Nacho Barbero, Kevin Calenzo, Maksim Kolosov, Mark Radoja, Nicolas Cardyn, Stephen Chidwick, Tamas Lendvai, Vojtech Ruzicka, Yuliyan Nikolaev Kolev és Will Molson.

Nagy előrelépések, nagy bukások

Vadzim Kursevich volt a hét legnagyobb nyerője. Ő vitte haza az EPT Deauville Main Event fő díját, amivel piszkosul erős első félévre tett szert. Mikhail Lakhitov, Luca Pagano, Ruben Visser, Paul Berende, Koen De Visscher és Marc Inizan volt azok, akik rajta kívül még jelentősen előre léptek.

A legtöbbet javítók

HelyezésJátékosPontszámVáltozás az előző héthez képest
67.Mikhail Lakhitov1,671.55+147
78t.Ruben Visser1,638.31+89
79.Vadzim Kursevich1,635.44+160
108.Luca Pagano1,511.46+138
112.Marc Inizan1,498.70+89
151.Jeff Papola1,385.54+108
163.Koen De Visscher1,357.67+107
165.Paul Berende1,340.16+133
182.Andrey Danilyuk1,283.74+89
197.Guillaume Darcourt1,256.40+72

Nicolo Calia perecelt a legnagyobbat a listán szereplők közül. Neki az előző héten is nullás első féléve volt, de most a 2011-es WPT Venice Main Eventen elért 43. helye a már csak a harmadik periódusban ér pontokat.

A legtöbbet bukók

HelyezésJátékosPontszámVáltozás az előző héthez képest
82. Joe Ebanks1,617.24-25 
106.Gavin Smith1,513.54-28
188.David Vamplew1,273.15-34
198.Daniel Chevalier1,251.79-34
235.Sami Kelopuro1,171.28-45
253.Jesse Alexis Cohen1,136.13-50
262.Nicolo Calia1,124.22-73
270.Cristiano Guerra1,108.87-44
288.Ronny Kaiser1,090.39-72
290.Mihails Morozovs1,088.51-72

Mi várható még?

A 2012-es WPT Venice Main Event döntő asztala például csak a következő héten íródik jóvá. Andrea Dato (aki jelenleg a 283. a GPI-listán) és Simon Ravnsbaek (a 195.) kezdte az első, illetve második helyről a final table-t, biztosan javít. A hetedik helyen kieső Jason Wheeler viszont annak ellenére is visszakerülhet a listára, hogy nem jutott döntő asztalra.

TOVÁBBI CIKKEK

Kapcsolódó Versenyek

Kapcsolódó Játékosok

Mi a véleményed?