Global Poker Index: David "Doc" Sands és Sorel Mizzi is csatlakozott a TOP10-hez

Global Poker Index: David "Doc" Sands és Sorel Mizzi is csatlakozott a TOP10-hez 0001

A Global Poker Index minden héten kiadja a 300 legjobb élőtorna-pókeres listáját, amelyet egy formula alapján állítanak össze. Ez a rendszer összesíti és pontozza minden pókeres legjobb három eredményét az elmúlt hatszor hat hónapból. A hat periódusban lévő pontok minél frissebbek, annál több pontot érnek. Mi most csak szemezgetünk, a teljes 300-as listához a GPI hivatalos honlapját kell nézned.

A Top 10 március 5-i állása

HelyezésJátékosPontszámVáltozás az előző héthez képest
1Jason Mercier2,980.42--
2Bertrand “ElkY” Grospellier2,857.76+1
3Erik Seidel2,763.24-1
4Shawn Buchanan2,711.02--
5Sorel Mizzi2,621.98+6
6David "Doc" Sands2,533.47+22
7Eugene Katchalov2,463.12-1
8Vanessa Selbst2,405.96-3
9Will "The Thrill" Failla2,400.87-1
10Matt Waxman2,400.18-3

Sorel Mizzi, akit legutóbb januában láttunk az első tízben, visszatért, és a WPT L.A. Poker Classicon szerzett 10. helyével visszaverekedte magát az élmezőnybe. Ugyanott David "Doc" Sands második lett, ő a 6. helyig lépett előre.

Üdv a GPI-ben

Jason DeWitt és Dan Kelly az újoncok ezen a héten a GPI-ben miután a WPT L.A. Poker Classicon jól szerepeltek. DeWitt 11. lett, Kelly 3.

Újak a listán

JátékosGPI pontszámGPI helyezés
Jason DeWitt1,357.76159.
Dan Kelly1,195.57217.
Mads Wissing1,191.61219.
Andreas Wiese1,175.58224.
Brandon Meyers1,146.68233.
Humberto Brenes1,126.88248.
Ondrej Vinklarek1,122.38250.
Kenny Shih1,095.98271.
Tyler Cornell1,091.88275.
Fabrizio Gonzalez1,082.76285.
Martin Finger1,076.39290.
Kevin Calenzo1,060.11300.

Az a 12 játékos, akiket már nem kell keresnünk a listán: Connor Drinan, Daniel Reijmer, Dan Heimiller, David Diaz, Davidi Kitai, Dominykas Karmazinas, Frederik Jensen, James Bord, Joni Jouhkimainen, Nichlas Mattsson, Randy Dorfman és Yuliyan Nikolaev Kolev.

Javítók és rontók

A hét legnagyobb ugrását Nick Binger produkálta. Ő a 17. lett a WPT L.A. Poker Classicon, és most már van fizetős helye az első félévben is.

A legtöbbet javítók

HelyezésJátékosPontszámVáltozás az előző héthez képest
65.Simon Ravnsbaek1,668.92+34
74.Daniel Idema1,630.51+94
91.Stephen Chidwick1,553.87+94
97.Jean Thorel1,526.97+42
100.David "ODB" Baker1,521.92+40
106.Michael Tureniec1,501.68+66
147.Joe Hachem1,380.10+76
148.Nick Binger1,378.76+139
160.Corey Burbick1,350.00+34
193.Martin Staszko1,262.76+48

Antony Lellouche bukta el a legtöbb helyet ezen a héten. Az €5,000 Pot-Limit Omaha verseny a 2011 WPT-es Rendez-Vous à Paris-on szerzett 11. helye már csak a második periódusba számít bele, az első félévében így nem szerepel eredmény.

A legtöbbet rontók

HelyezésJátékosPontszámVáltozás az előző héthez képest
98.Tristan Clemencon1,524.56-41
124.Joe Ebanks1,455.47-49
127.Vadzim Kursevich1,450.39-40
169.William Thorson1,324.05-31
184.David Benyamine1,284.95-33
241.David Paredes1,136.50-33
264.Antony Lellouche1,103.45-100
268.Fabian Quoss1,099.24-39
269.Sami Kelopuro1,098.16-44
297.Tim Finne1,066.97-64

Mi várható?

A WPT Bay 101 Shooting Star versenyen Jonathan Duhamel sokat javít, de ennek a versenynek az eredménye csak a következő héten kerül jóváírásra, de közel sem biztos, hogy javítja vele az eddigi parádés szerepléseit az elmúlt hat hónapból.

TOVÁBBI CIKKEK

Mi a véleményed?