Global Poker Index: Steve O'Dwyer az élmezőny közepén

Steve O'Dwyer

A Global Poker Indextől ezen a héten is megkaptuk a világ legjobb 300 tornapókeresének listáját, amelyet egy olyan formula használatával állapítanak meg, ami az elmúlt hat félév eredményeit pontozza, minél frissebb egy tornaeredmény, annál több pont jár érte. Ha a teljes 300-as lista érdekel, akkor nézd meg a GPI hivatalos weboldalát.

Top 10 május 21-ig

HelyezésJátékosPontszámVáltozás az előző héthez képest
1Bertrand “ElkY” Grospellier2,885.25--
2Jason Mercier2,861.95--
3David "Doc" Sands2,581.69--
4Sorel Mizzi2,506.11--
5Steve O'Dwyer2,441.45--
6Dan Smith2,430.18+1
7Noah Schwartz2,414.38+1
8Eugene Katchalov2,404.96-2
9Mike McDonald2,332.42--
10Jonathan Duhamel2,288.28--

Az élmezőny egyetlen változása, hogy Eugene Katchalov két helyet hátracsúszott, mert a 2. helye a tavaly novemberi EPT Loutraki €2000-s NLHE-versenyén elévült és már csak a 2. kategória alapján kapna érte pontot, ha nem lennének jobb eredményei a 2. periódusban…

Üdv a GPI-ben!

Cliff Josephy lett a hét legjobb helyen debütáló pókerese. Ő nyerte az $5,000-os no-limit hold'em versenyt a WPT World Championshipen.

Új jövevények

JátékosGPI pontszámGPI helyezés
Cliff Josephy1,223.10192.
Steve Brecher1,089.82263.
Mike Binger1,033.75293.
Lucien Cohen1,033.61294.
Jake Bazeley1,032.96295.
Mard Wissing1,032.78296.
Dobromir Nikov1,031.09297.
Justin Smith1,027.56298.
Roland Israelashvili1,026.37299.
Torsten Brinkmann1,026.24300.

Akik kiestek a listáról: Chris Tryba, Connor Drinan, Dominik Nitsche, Eric Baldwin, Jeff Sluzinski, Mario Puccini, Mike Beasley, Nick Grippo, Per Linde és Ray Qartomy.

Fent és lent
Cary Katz javította a legtöbbet a héten Ugyanazon az $5,000-es versenyen lett 4., amelyet Josephy megnyert.

A legtöbbet javítók

HelyezésJátékosPontszámVáltozás az előző héthez képest
71.Ognjen Sekularec1,655.59+31
72.Koen De Visscher1,651.89+34
95.Vojtech Ruzicka1,546.17+40
147.Cary Katz1,345.45+90
150.Vitor Coelho1,339.67+46
200.Brian Hawkins1,212.94+42
213.Robert Cezarescu1,185.24+33
215.Max Silver1,181.01+84
223.David Pham1,163.49+75
225.Allen Cunningham1,160.85+70

A lista másik végén Vanessa Rousso áll, aki Katchalovhoz hasonlóan a Loutraki EPT miatt bukott, neki is elévült a versenyen szerzett 4. helyéért járó pontszáma, és az ő esetében sem fér be a 2. periódusba, mert csak jobb eredményei vannak a 2. kategóriában. Rousso 1. féléve ráadásul jelenleg üres.

A legtöbbet zuhanók

HelyezésJátékosPontszámVáltozás az előző héthez képest
124.Kovács András1,427.73-38
128.Scott Clements1,415.25-36
130.Dwyte Pilgrim1,412.28-34
157.David Vamplew1,323.89-52
188.Victor Ramdin1,241.29-44
197.Jude Ainsworth1,217.67-43
230.Vanessa Rousso1,157.08-55
238.Gavin Smith1,132.51-48
240.Alex Venovski1,131.11-51
258.Ted Lawson1,096.38-46

Mi várható?

A WPT World Championship eredménye biztosan beleszámít majd a következő heti GPI-rangsorba, és ez Steve O'Dwyer, Marvin Rettenmaier és Michael Mizrachi, valamint Nick Schulman pontszámát fogja befolyásolni.

TOVÁBBI CIKKEK

Mi a véleményed?