Global Poker Index: "King" Dan Smith ugrott az élre

Dan Smith

Szokásos jelentésünk következik a Global Poker Index érdekesebb eseményeiről. A listát ezen a héten is megkaptunk a legjobb 300 tornapókeresről, amelyet a GPI hivatalos weboldalán találsz meg. Röviden ezúttal is leírjuk a pontszámítás lényegét: a rendszer minden játékos élőtorna-eredményét rögzíti 1000 dolláros beülő felett és szorzókkal látja el az egyes eredményeket hat kategóriában. Egy kategória fél évet jelent, minél újabb egy eredmény annál több pontot ér. Komoly változás van az élen, Jason Mercier lecsúszott a trónról, Dan Smith került a csúcsra.

Top 10 október 29-ig

HelyezésJátékosPontszámVáltozás az előző héthez képest
1Dan Smith3,056.84+5
2Jason Mercier2,913.38-1
3Marvin Rettenmaier2,766.21--
4Bertrand "ElkY" Grospellier2,744.54-2
5Andrew Lichtenberger2,545.70--
6Philipp Gruissem2,531.40-2
7Steve O'Dwyer2,487.96--
8Phil Hellmuth2,421.95--
9Vanessa Selbst2,404.80+1
10Mike Watson2,400.12-1

It was only a matter of time before Dan Smith's six- and seven-figure scores began to pay off on the GPI front. Smith earned three first-place finishes (each six figures) at the PokerStars and Monte-Carlo® Casino EPT Grand Final in April. Two of those scores aged and instantly boosted his Period 2 score, while not affecting his Period 1 much as he still has three six-figures results to go along with one seven-figure pay day. Get used to seeing Smith atop the GPI.

Üdv a GPI-ben

Tizenhat új játékost üdvözölhetünk ezen a héten a listán, köztük van Tim West és Dominik Nitsche is. West a hetedik helyen végzett a Festa al Lago Main Eventjén, ahol $40,469-t nyert, míg Nitsche 230 játékos közül behúzta a WPT South Africa Main Eventet $206,153-ért.

Új belépők

JátékosTotál GPI pontszámGPI helyezés
Tim West1,274.02186.
Dominik Nitsche1,254.77199.
Ray Qartomy1,136.01253.
Justin Conley1,118.94264.
Chady Ojeil1,067.58284.
Kunal Patel1,066.79285.
Igor Yaroshevsky1,063.35287.
Arnaud Mattern1,061.38288.
Jake Bazeley1,057.30289.
Eric Baldwin1,057.27290.
Stephane Albertini1,048.82291.
Marko Neumann1,047.69293.
Mike Wattel1,047.58294.
Kunimaro Kojo1,044.37296.
David Bach1,042.31298.
Marc Inizan1,041.49299.

Aaron Jones, Anatoly Gurtovy, David Paredes, Hoyt Corkins, Nacho Barbero, Justin Zaki, Kevin Vandersmissen, Lucille Cailly, Matt Stout, Maxi Lehmanski, Max Lykov, Mikhail Petrov, Pratyush Buddiga, Roman Romanovskyi, Simeon Naydenov és Szabó Zoltán pottyant ki ezen a héten a GPI-ből.

Fent és lent

A legtöbbet ezen a héten Matt Waxman javította, aki heads-upolt a Festa al Lago Main Eventen $273,944-ért.

Legnagyobb javítók

HelyezésJátékosPontszámVáltozás az előző héthez képest
20.Justin Bonomo2,166.56+39
101.Dimitar Danchev1,564.79+35
106.Matt Waxman1,554.24+130
167.Victor Ramdin1,327.19+35
195.Zachary Korik1,259.69+89
232.Greg Ronaldson1,182.67+41
240.Jeff Gross1,165.28+41
243.Ty Reiman1,155.41+50
246.Maria Ho1,145.96+41

Martin Finger bukta a legnagyobbat a héten, ugyanis kiesett a számításból a két fizetős helye a PokerStars and Monte-Carlo® Casino EPT Grand Finalon.

Legnagyobb bukták

HelyezésJátékosPontszámVáltozás az előző héthez képest
131.Andrew Badecker1,472.97-81
152.McLean Karr1,386.69-43
158.Guillaume Darcourt1,367.68-42
178.Vyacheslav Igin1,300.33-73
183.Martin Finger1,287.53-89
185.Sergio Castelluccio1,278.01-62
204.Matt Glantz1,249.32-46
263.Marco Leonzio1,120.19-41
276.Rupert Elder1,088.37-55
283.Alex Queen1,070.06-41

TOVÁBBI CIKKEK

Kapcsolódó Játékosok

Mi a véleményed?