Global Poker Index: Vanessa Selbst visszakerült a legjobb 10-be

Vanessa Selbst

Szokásos jelentésünk következik a Global Poker Index érdekesebb eseményeiről. A listát ezen a héten is megkaptunk a legjobb 300 tornapókeresről, amelyet a GPI hivatalos weboldalán találsz meg. Röviden ezúttal is leírjuk a pontszámítás lényegét: a rendszer minden játékos élőtorna-eredményét rögzíti 1000 dolláros beülő felett és szorzókkal látja el az egyes eredményeket hat kategóriában. Egy kategória fél évet jelent, minél újabb egy eredmény annál több pontot ér.

Top 10 január 14-ig

HelyezésJátékosPontszámVáltozás az előző héthez képest
1Dan Smith3,335.01--
2Marvin Rettenmaier3,295.55--
3Jason Mercier3,078.06--
4Bertrand "ElkY" Grospellier3,067.14--
5Andrew Lichtenberger2,955.58--
6Joseph Cheong2,927.17--
7Mike Watson2,906.58+2
9Vanessa Selbst2,827.12+14
9David Sands2,796.20-2
10Steve O'Dwyer2,720.10-2

Visszakerült a TOP 10-be Vanessa Selbst, köszönhetően annak, hogy 204 induló közül megnyerte a $25,000 High Rollert a PokerStars Caribbean Adventure-ön, amiért $1,424,420-t kapott.

Üdv GPI-ben

17 új játékos bukkant fel a GPI-ben. A legelőkelőbb helyre Ty Reiman került, aki a 156. helyre ugrott előre.

Új belépők

JátékosTotál GPI pontszámGPI helyezés
Ty Reiman1,446.58156.
Yann Dion1,443.85158.
Jonathan Roy1,436.88162.
David "Bakes" Baker1,415.01169.
Joel Micka1,402.81172.
Mike Telker1,378.79178.
Eddy Sabat1,345.99190.
Jake Cody1,277.45215.
Joey Weissman1,270.28219.
Grant Levy1,214.62244.
Owen Crowe1,135.82272.
Maxi Lehmanski1,133.91273.
Calvin Anderson1,131.66275.
Nicolas Levi1,117.41282.
Steven Silverman1,108.37292.
Max Greenwood1,100.81295.
Jeremy Kottler1,091.24299.

Ezen a héten elbúcsúzott a GPI-től Adam Levy, Brian Hawkins, Casey Kastle, Cesar Garcia, Eric Sfez, Hafiz Khan, James Dempsey, Jon Turner, Josh Brikis, JC Alvarado, Lee Markholt, Maria Ho, Ondrej Vinklarek, Randy Lew, Robert Cezarescu, Tam Truong és William Thorson.

Fent és lent

A legnagyobb javulást ezen a héten Vladimir Troyanovsky produkálta. Második helyezett lett Selbst mögött a $25,000 High Rolleren, amiért $792,180t tehetett zsebre. Troyanovsky ennek köszönhetően 161 helyet javított.

Legtöbbet javítók

HelyezésJátékosTotál pontszámVáltozás az előző héthez képest
29.Chris Klodnicki2,217.47+63
53.Matt Stout1,960.50+94
56.Dimitar Danchev1,946.81+113
92.Shaun Deeb1,679.62+107
94.Darren Elias1,668.24+108
100.Olivier Busquet1,641.14+67
107.Vladimir Troyanovsky1,620.88+161
111.Johnny Lodden1,601.15+108
119.Matt Glantz1,559.69+115
130.Jeff Gross1,521.13+73
136.Max Silver1,512.71+156
144.Manig Loeser1,495.21+115
166.Greg Mueller1,421.07+90
185.Yuryy Gulyy1,353.69+98
194.Laurent Polito1,341.93+66

A legnagyobbat a héten William Reynolds bukta.

Legnagyobbat bukók

HelyezésJátékosTotál pontszámVáltozás az előző héthez képest
204.Ana Marquez1,295.93-51
211.Tim West1,280.97-51
221.Hans Winzeler1,267.96-51
230.Mick Graydon1,254.81-50
233.William Reynolds1,239.64-98
238.Nacho Barbero1,221.26-51
251.Justin Young1,200.01-53
261.Jess Yawitz1,166.24-60
280.Paul Lieu1,121.58-48
291.Galen Hall1,108.37-68

Mi várható?

Hamarosan indul a World Series of Poker Circuit Event in Choctaw és a World Poker Tour Borgata Winter Poker Open.

TOVÁBBI CIKKEK

Mi a véleményed?